SCHRIJFAVOND AMNESTY INTERNATIONAL, werkgroep WezepDe eerstvolgende schrijfavond zal zijn op vrijdag 4 december a.s.We schrijven een brief aan de autoriteiten in Griekenland.
Konstantina Kuneva, een Bulgaarse migrant en vakbondsleider, raakte zwaargewond toen een man in Athene in december 2008 zwavelzuur in haar gezicht gooide. Ze raakte enkele dagen in coma en is nu aan een oog blind en aan het andere oog slechtziend. Ook haar stembanden en luchtpijp raakten zwaar beschadigd. Kuneva zal nog verschillende operaties moeten ondergaan.
In onze brief vragen we om voortgang van het onderzoek.
Verder schrijven we een brief aan de autoriteiten in Nepal. Het gaat hier om
Rita Mahato Chamar. Zij is werkzaam als gezondheidsadviseur bij het rehabilitatiecentrum (WOREC) voor vrouwen in het Siraha district in Nepal. Ze werd meerdere malen bedreigd met ontvoering, verkrachting en kidnapping als gevolg van haar werk voor vrouwen die het slachtoffer werden van geweld.
In onze brief vragen we om bescherming van mevrouw Chamar en om het starten van een onderzoek naar de bedreigingen.
U bent van harte welkom met ons mee te schrijven: tussen 18.00 uur en 19.45 uur in de bibliotheek (Meidoornpassage) te Wezep. Er staat een kopje koffie of thee voor u klaar.
We hopen u te zien!
Goed Nieuws:Amnesty verwelkomt het bericht dat de doodstraf van de 33-jarige Buuveibaatar uit Mongoliƫ is omgezet in een gevangenisstraf. Buuveibaatar ontving een pardon van president Ts. Elbegdorj.