In Wezep is er bij de bouw de bibliotheek en het voormalige postkantoor ook een herdenkingshoek in Wezep gecreëerd. De muziektent met daarbij het monument moet ons blijven herinneren aan de Tweede Wereldoorlog.
Hoe goed bedoeld ook van de bedenkers van deze ruimte, ik vind dit monument en deze plaats niet de uitstraling heeft en erkenning en respect geeft aan een herdenkingsplaats. (Heel voorzichtig geformuleerd door mij.)
Om uw mening via de poll te kunnen geven moet u zich aanmelden op het forum!
Op dit moment zijn er bij de politiek plannen van verplaatsing van de muziektent met daarbij een herdenkingsplaats voor 4 mei. Mag de bevolking van Wezep daar ook in meedenken?
Mijn mening is dat de nieuwe herdenkingsplek op een plaats moet staan waar iedere Wezeper regelmatig langskomt, en ik zou graag alle namen van de omgekomen Wezepers op het monument zien.
Lees ook: 10 november 1944 Razzia Rotterdam…om even bij stil te staan
Het monument in Wezep. Foto uit 2006.
Herdenkingsplaats op begraafplaats De Ekelenburg.